Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie w październiku 2011 r. zakończył realizację projektu „Powiatowy e-szpital w Iławie – świat wirtualnej informacji bez granic” w ramach Osi Priorytetowej 7 – „Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Wartość projektu i wysokość dofinansowania z UE:
Wartość projektu: 2 055 084,53 zł
Środki europejskie (EFRR): 1 692 379,34 zł
W ramach realizacji projektu zakupione zostały następujące systemy i sprzęt komputerowy:
1.Kompleksowy Informatyczny System Obsługi Szpitala
System ten objął zakup:
• serwerów,
• komputerów PC typu desktop,
• komputerów typu notebook,
• drukarek,
• drukarek kodów paskowych,
• czytników kodów paskowych,
• napędu taśmowego oraz pełnego oprogramowania.
2. System wspomagający zarządzenie jakością ISO QMA
3. System Elektronicznego Obiegu Dokumentów- FlowER
4. Zintegrowany System Badań Obrazowych
5. Wielostanowiskowy system zarządzania kolejkowania pacjentów
W wyniku realizacji inwestycji w znacznym stopniu poprawiło się wykorzystanie zasobów Szpitala, nie tylko zasobów medycznych, ale i ludzkich. Wprowadzenie w struktury Szpitala nowoczesnych technik informatycznych, bogato rozbudowanych i kompleksowych pozwoliło na szybsze i dogłębniejsze zapoznanie się z ofertą usług medycznych świadczonych przez Powiatowy Szpital w Iławie.
Zintegrowany system informatyczny pozwolił na utworzenie baz danych, współpracujących ze sobą oraz uzupełniających się nawzajem, stworzenie elektronicznej bazy informacyjnej, zawierającej całość dokumentacji odzwierciedlającej proces terapeutyczny związany z pobytem pacjenta w szpitalu, wyposażeniem większości stanowisk pracy personelu w nowe zestawy komputerowe, usprawnieniem pracy Laboratorium analitycznego, dzięki pełnej integracji jego systemu informatycznego z pozostałymi komórkami działającymi w szpitalu, co w rezultacie wpływa na szybki przepływ danych między laboratorium
a personelem zlecającym wyniki. Systemy te mają na celu m.in. usprawnienie wymiany informacji na linii „pacjent-szpital” za pomocą nowoczesnych metod komunikacji, zapewnią możliwość przetwarzania zdjęć RTG do postaci cyfrowej oraz przesyłania do konsultacji lekarzy radiologów w innych szpitalach wyników badań.
Wprowadzony system daje również możliwość zapoznania się z historią choroby pacjenta po kilku latach, gdy zostanie on ponownie przyjęty na szpitalne leczenie. Odpowiednie bazy danych i zabezpieczenia pozwalają na bezpieczne przechowywanie powyższych informacji przez długi okres czasu.
Oprócz tego wdrożono nowe systemy informatyczne pracy administracji zakładu opieki zdrowotnej, obejmujące wszystkie obszary finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe czy gospodarki magazynowej.
Jednym z ostatnich wprowadzonych udogodnień jest system kolejkowania pacjentów, który ma na celu m.in. usprawnienie obsługi Pacjentów w Przychodni Specjalistycznej. Systemem objęci zostali wszyscy pacjenci, którzy korzystają z porad lekarzy szpitalnych poradni,
np. chirurga czy okulisty. Przy Rejestracji w budynku Przychodni został umieszczony specjalny kolejkomat, z którego pacjent pobiera bilet z numerkiem do danego specjalisty.
W korytarzach poszczególnych kondygnacji budynku umieszczone są wyświetlacze informujące o aktualnie oczekujących numerach. Nowy system wpłynął na poprawę komfortu oczekiwania pacjentów na wizytę w poradni.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.