Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.szpital.ilawa.pl.
Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności:
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2022.06.08
Metoda przygotowania oświadczenia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Sekcją Informatyki, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 89 644 96 01. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności można składać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 89 644 96 01.
Status pod względem zgodności z ustawą:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Wyłączenia:
Skróty klawiszowe:
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki:
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
Zmiana rozmiaru strony
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony. Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CRTL] oraz [-] aby pomniejszyć widok
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Z osobami odpowiedzialnymi można się skontaktować pod adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, której strony dotyczy oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Budynki, jak i otoczenie Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego w Iławie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Świadczą o tym m.in. specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe, podjazdy, specjalnie dostosowane łazienki z odpowiednią powierzchnią manewrową oraz windy pozwalające bez trudu pokonać drogę pacjenta do oddziału szpitalnego czy poradni specjalistycznych lub pracowni diagnostycznych. Szpital zapewnia pomieszczenie do kontaktu niepełnosprawnego pacjenta z dyrekcją, którym jest gabinet w budynku Przychodni Specjalistycznych, w poziomie niskiego parteru, pokój numer 5.
Na kompleks podmiotu leczniczego Powiatowego Szpitala im. Władysława Biegańskiego
w Iławie składają się następujące budynki o nazewnictwie brył:
Bryła A oznaczona kolorem czerwonym, w której mieszczą się:
Wejście do budynku pacjentów odbywa się przez główne wejście do Szpitala (Izba Przyjęć) usytuowane w bryle C. Wejście dostępne z poziomu ulicy, dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Bryła B oznaczona kolorem granatowym, w której mieszczą się:
Budynek posiada odrębne wejście, do którego prowadzą schody z poręczami oraz podjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Bryła C oznaczona kolorem zielonym, w której mieszczą się:
Budynek posiada trzy wejścia dla pacjentów. Wejście główne (Izba Przyjęć), dla pacjentów oddziałów i pracowni, dostępne z poziomu ulicy, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Dla pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wyodrębnione jest oddzielne wejście, dostępne z poziomu ulicy, dostosowane do osób niepełnosprawnych. Oraz wejście na poziom diagnostyczny z poziomu terenu.
Bryła D oznaczona kolorem fioletowym, w której mieści się:
Budynek posiada odrębne wejście, do którego prowadzą schody oraz podjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Bryła G oznaczona kolorem brązowym, w której mieszczą się:
Budynek posiada dwa wejścia dla pacjentów. Jedno na poziomie niskiego parteru (Rejestracja) dostępne z poziomu ulicy, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Drugie na poziomie 0 do którego prowadzą schody z poręczami oraz podjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Bryła H oznaczona kolorem różowym, w której mieszczą się:
Budynek posiada odrębne wejście, do którego prowadzą schody z poręczami oraz podjazd dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Bryła I oznaczona kolorem niebieskim, to budynek wolnostojący w którym mieszczą się:
Budynek posiada odrębne wejście, dostępne z poziomu ulicy dostosowane dla osób niepełnosprawnych.W
1. Szpitalu zapewniono informacje o rozkładzie budynków i komórek organizacyjnych w formie wizualnej poprzez umieszczenie przy wjeździe na teren Szpitala tablicy informacyjnej przedstawiającej plan sytuacyjny Szpitala.W budynkach zamieszczono oznakowanie wizualne w formie tablic informacyjnych przy wejściach, kierunkowskazów i oznakowania pomieszczeń.
2. Wejścia do Szpitala są bez progowe, oświetlone oraz dostosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. Drzwi nie są otwierane automatycznie.
3. Poszczególne bryły wchodzące w skład kompleksu Szpitala (za wyjątkiem bryły I) połączone są łącznikami przez co zapewniony jest bezkolizyjny przepływ pacjentów pomiędzy poszczególnymi komórkami organizacyjnymi.
4. Przestrzenie komunikacyjne w budynkach są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa - windy), ciągi komunikacyjne o odpowiedniej szerokości (w oddziałach wyposażone w poręcze). Komunikacja między piętrami możliwa również schodami, klatki schodowe wyposażone w poręcze.
5. W budynkach szpitala znajdują się windy dla pacjentów dostępne ze wszystkich kondygnacji łącznie z niskim parterem (piwnicą), przystosowane dla osób niepełnosprawnych (wielkość kabiny umożliwia przejazd osoby na wózku inwalidzkim, przyciski podświetlone oznaczone alfabetem Braille`a).Dodatkowo winda w budynku Przychodni Specjalistycznych wyposażona jest w system dźwiękowy informujący o położeniu windy (numerze piętra).
6. Dla pacjentów hospitalizowanych dostępne są w oddziałach szpitalnych pomieszczenia higieniczno-sanitarne (łazienki, wc) dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku przychodni specjalistycznych na I i II piętrze znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
7. Izba Przyjęć w wejściu głównym Szpitala pełni dodatkowo funkcję informacyjną.
8. Zapewniono osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji - oznaczenia dróg ewakuacyjnych, Dźwiękowy System Ostrzegawczy (zainstalowany w części Administracyjnej i Oddziale Neurologicznym/Udarowym), szkolenia i instrukcje dla osób funkcyjnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji.
9. Na terenie Powiatowego Szpitala w Iławie wyznaczonych i oznakowanych jest 10 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Ilość ta jest zgodna z obowiązującymi przepisami, tj. Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych.
Budynki należące do kompleksu leczniczego nie są wyposażone w pętle indukcyjne, oznaczenia w alfabecie Braill’a (z wyjątkiem przycisków w windach), jak również w głośniki systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące.
Szpital nie umożliwia/dopuszcza wstępu osobie korzystającej z psa asystującego.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
Na miejscu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego, jednak przy wcześniejszym zgłoszeniu wizyty pacjenta głuchoniemego, szpital zapewnia kontakt z pomocą tłumacza-przewodnika (kontakt osobisty).
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.